حمام چمبرلی تاش استانبول

آوازه حمام های ترکی در همه جای دنیا به گوش می رسد . از بهترین حمام های ترکی استانبول ، حمام چمبرلی تاش است . این حمام در استانبول ، نزدیک بازار بزرگ و در مقابل ستون چمبرلیتاش قرار گرفته است . این ستون توسط معمار سنیان در سال ۱۵۸۴ برای سلطان سلیم دوم و و همسرش نوربانو سلطان ساخته شده است. رختکن حمام، با گنبدی مسقف شده و به سوگوکلوک (قسمت سرد) معروف است. قسمت گرم شامل حمام ۳۸ حوض جداگانه است.در ابتدا این حمام شامل دو  بخش زنانه و مردانه بوده اما در قرن نوزدهم میلادی و در زمان سلطنت سلطان عبدالعزیز برای عریض کردن خیابان، بخش زنانه‌ حمام ویران شد. به تازگی قسمت زنانه بازسازی شده اما ورودی آن با بخش مردانه یکی است. این حمام از جاذبه های ترکیه و دیدنی های استانبول محسوب می شود .

 

حمام چمبرلی تاش استانبول

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس مجموعه ای از 9 جزیره است که چهار جزیره هئیبئلی آدا ،بورگاز آدا، بیوک آدا و کینالی آدا مشهور ترین و بزرگترین هستند.جمعیت این جزیره ها بیست هزار نفر است که در تابستان به پانصد هزار نفر هم میرسد. جزایر پرنس به خاطر نزدیکی به مکانهای تاریخی و استانبول مشهور است.امروزه جزایر پرنس استانبول یک مکان تفریحی برای افراد مشهور بخصوص در تابستان است. همچنین توریستها و مسافران برای دیدن از مکانهای تاریخی  ،جنگلهای پاینه ، پلاژها و تفریحات جذاب مانند تور جزیره با کالسکه  به این جزایر می آیند.

هتلهای 3 ستاره استانبول 

 

استانبول بزرگ‌ترین مرکز فرهنگی و اقتصادی  کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد.   استانبول اولین شهر بزرگ در  جهان است که بین  2 قاره قرار دارد. همچنین استانبول در سال 2010 به عنوان کلان شهر پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده‌ است. از لحاظ تعداد توریستان خارجی جزء سه شهر توریستی اول  جهان به شمار میرود. به همین علت دارای هتل های متعدد با امکانات متنوع و زیاد می باشد. شما می توانید امکانات هتلهای سه ستاره استانبول را در این صفحه ببینید.

 

هتلهای 3 ستاره استانبول را می توانید در ستون سمت راست این صفحه ببینید

 مرکز خرید هیستوریا استانبول

 


مرکز خرید هیستوریا که در منطقه فاتح ساخته شده است نهمین مرکزخرید پر طرفدار استانبول به شمار می آید. این مرکز خرید هیستوریا به دلیل نزدیکی به مسجد سلطان احمد دارای موقعیت جغرافیایی ویژه و خوبی می باشد.
این مرکز خرید دارای شش طبقه تجاری است که در این شش طبقه حدود هفتاد و پنج بوتیک و رستوران میزبان گردشگران و میهمانان خود می باشد.
از طبقه یکم تا سوم مختص لباس های بانوان و آقایان می باشد که در این طبقاتع افراد مارک پوش می توانند بهتعرین و معروفترین مارکهای دنیار را در پوشاک ببینند, از این برندها می توان به مارک های Bershka, Zara, Mango, Elle, Nine West and Levis اشاره کرد.
در طبقه همکف این مرکز خرید می توانید هرگونه کالایی را ببینید و خریداری کنید. زمانی که در این مرکز هستید نگران خوراک خود نباشید زیرا که می توانید در رستوران این مرکز انواع ساندیچ, پیتزا, مک دونالد , کنتاکی مرغ سرخ شده "KFC" و انواع خوراک های خوشمزه را سرو کنید.
آدرس مرکز خرید هیستوریا استانبول : فاتح- عدنان میندیرس بیلواری-پلاک 2
آدرس سایت مرکز خرید هیستوریا استانبول : www.historia.com 

 

هتلهای 4 ستاره استانبول 

 

استانبول بزرگ‌ترین مرکز فرهنگی و اقتصادی  کشور ترکیه است. شهر  کنار تنگه بسفر و دریای مرمره واقعه شده است.  استانبول اولین شهر بزرگ در  جهان است که بین  دو قاره واقعه شده است. بندر طبیعی شاخ طلایی یا شاخاب در استانبول  قرار دارد و همچنین استانبول در سال 2010 به عنوان کلان شهر پایتخت فرهنگ اروپا  انتخاب شده‌است. از لحاظ تعداد توریستان خارجی جزء 3 شهر توریستی اول  جهان به شمار میرود. به همین علت دارای هتل های متعدد با امکانات متنوع می باشد. حال شما می توانید امکانات هتلهای چهارستاره استانبول را در این صفحه ببینید.

 

هتلهای 4 ستاره استانبول را می توانید در ستون سمت راست این صفحه ببینید